FA Cup Second Qualifying Round Draw

The draw for the second qualifying round of this seasons FA Cup has taken place today, and see’s Banbury United face a very difficult home tie with National League South side Bath City if they overcome their replay with Weymouth on Tuesday evening, whilst if Aylesbury United win their replay at Marlow they then face a trip to either Kempston Rovers or Chalfont St Peter who also have a replay to decide who goes through.

The draw in full:

THE EMIRATES FA CUP SECOND ROUND QUALIFYING SATURDAY 22 SEPTEMBER 2018 WINNERS RECEIVE £9,000

1 Chester v City of Liverpool

2 Ashton United v Trafford

3 Radcliffe v Curzon Ashton

4 Farsley Celtic v Southport

5 Mossley v Kidsgrove Athletic

6 Staveley MW v Guiseley

7 South Shields v Stockport County

8 Knaresborough Town v Newcastle Benfield or Workington

9 Cleethorpes Town v Bamber Bridge

10 York City v Ashton Athletic or Morpeth Town

11 Marine or Scarborough Athletic v Frickley Athletic

12 Dunston UTS v Irlam

13 FC United of Manchester v Colne

14 Nantwich Town v Blyth Spartans

15 Darlington v Bradford (Park Avenue)

16 Chorley v Parkgate or Leek Town

17 Witton Albion v Spennymoor Town

18 Altrincham v Whitley Bay

19 Consett v Warrington Town

20 Sutton Coldfield Town or Rushall Olympic v Alfreton Town

21 Boston United v Peterborough Sports

22 Saffron Walden Town or St Ives Town v Grantham Town

23 Kidderminster Harriers v Atherstone Town

24 Stourbridge v Leamington

25 Rugby Town v Hednesford Town

26 St Neots Town v Romulus

27 Nuneaton Borough v Brackley Town

28 Alvechurch v Corby Town

29 Kettering Town v AFC Mansfield

30 Anstey Nomads v Mickleover Sports

31 Halesowen Town v Chasetown or Gainsborough Trinity

32 King’s Lynn Town or Histon v Stafford Rangers

33 AFC Telford United v Bedford Town

34 Buxton v Coalville Town

35 Hampton & Richmond Borough v Burgess Hill Town

36 Northwood or Kings Langley v Farnborough or Lewes

37 Wealdstone v Great Wakering Rovers

38 Welling United v Chesham United

39 Hendon or Harlow Town v Phoenix Sports or Lancing

40 Woking v Tooting & Mitcham United

41 Hanwell Town v Lowestoft Town

42 Egham Town v Brightlingsea Regent

43 Chelmsford City v Worthing

44 Concord Rangers v Margate

45 Leverstock Green or Hadley v Dorking Wanderers

46 Haringey Borough v Erith Town

47 Cheshunt or Leiston v Hastings United

48 Coggeshall Town or Berkhamsted v Beckenham Town or Walton Casuals

49 St Albans City v Corinthian Casuals or Whyteleafe

50 Bowers & Pitsea v Hemel Hempstead Town

51 Billericay Town v Burnham

52 Chalfont St Peter or Kempston Rovers v Aylesbury United or Marlow

53 Hitchin Town v Didcot Town

54 Bognor Regis Town v AFC Sudbury

55 Haverhill Rovers or Long Melford v Leatherhead

56 East Thurrock United v Whitehawk

57 Brantham Athletic v Eastbourne Borough

58 Oxford City v Merstham or Cray Valley (PM)

59 Gosport Borough v Ramsgate or Sevenoaks Town

60 AFC Hornchurch v East Grinstead Town

61 AFC Uckfield Town v Dartford

62 Hayes & Yeading United v Moneyfields

63 FC Romania v Beaconsfield Town

64 Corinthian or Horsham v Heybridge Swifts

65 Dulwich Hamlet v Tonbridge Angels

66 Metropolitan Police v Needham Market

67 Merthyr Town v Frome Town or Winchester City

68 Lymington Town or Lydney Town v Torquay United

69 Chippenham Town v Swindon Supermarine

70 Bristol Manor Farm v Paulton Rovers or Basingstoke Town

71 Gloucester City v Plymouth Parkway or Street

72 Weston Super Mare v Salisbury or Yate Town

73 Tiverton Town v Wimborne Town or Dorchester Town

74 Hereford v Truro City

75 Poole Town v Cinderford Town

76 Taunton Town v Bitton

77 Weymouth or Banbury United v Bath City

78 Hungerford Town v Wantage Town

79 Binfield v Cirencester Town

80 Slough Town v Sholing or Hamworthy United

MATCH DATES All ties must be played on Saturday 22 September 2018, kick-off 3.00pm with replays on or before Thursday 27 September, kick-off 7.45pm.

Comments are closed.