OCA League: Results, scores & performances from Saturday 9th June 2018

Division 1

Faringdon 212-8 (R Owen 84, C Plant 77, A Francis 3-31), E&W Hendred 213-3 (J Mulford 77no, A Francis 38, J Fisher 32no).

Wootton & BH 138 (O Morton 60, J Mitchell 5-39), Marsh Gibbon 139-6 (S Leonard 40, C King 3-25, B Webb 3-38).

Stuart Leonard Marsh Gibbon Cricket Club

Oxenford 220-6 (A Dean 75, T Partridge 39no, B Ramanathan 31, I Hedley 3-62), Westcott 221-1 (A Khan 101no, R Ullah 53, T Burcham 46no).

Witney Swifts 268-7 (N Hume 82, A Saunders 37, C Fisher 36), Stonesfield 133 (J Burns 44, G Redknap 43, R Godwin 5-25, G Seacole 5-34).

Yarnton & Cowley 134 (B George 3-9, M Shafqat 3-38), Wolvercote 82 (A Shah 4-19, M Khan 4-20).

Division 2

Chipping Norton 196-8 (D Brassett 49, R Warner-Carter 32, I Widdows 30, B Moss 3-60), Watlington 145 (S Strong 37, J McGeowan 4-26, M Elliott 3-23).

Tetsworth 179-9 (R Mistry 55, B Jethwa 51, J Halsey 3-40), Hanborough 180-6 (A Hobley 85, J Ayris 39, B Jethwa 4-37).

Cairns Fudge 220 (T Small 60, P Hammond 34, M Hanscombe 31, B Martin 4-51, W Harvey 4-63), Wantage 168 (B Martin 98no, I Challand 31, M Hanscombe 5-22).

Division 3

Bampton 169-8 (B King 45, S Launder 35, H Amin 4-26), Marcham 130-8 (E Warwick 31, B Brown 4-40, B King 3-31).

Chadlington 157 (M Lambert 43, S Walton 3-32), Broughton 162-4 (J Walton 63, S Walton 44no).

Brill 159-9 (A Wynd 66, L Pugh 3-27, J Neal 3-31), Dorchester 127-5 (T Ferris 34, S McComb 31).

Kidlington 131 (C Woods 38, S Rodway 30, A Brown 4-27, W Lyford 3-32), West Ilsley 134-4 (W Lyford 51, R Wise 34no).

Risinghurst 168-8 (R Vellayappan 40, K Gupta 36, T Valentine 3-22), Kilkenny 171-4 (D Gordon 50no, J Trinder 39, D Floyd 33, S Raman 3-50).

Division 4

Combe 204-4 (J Lenthal 52no, C Moore 47, M Westerby 41, M Francis 33), Radley 154 (A Faruq 49, S Ahmed 31, M Eeley 5-45).

Ducklington 182 (J Hughes 66, L Day 47, K Lewis 30, P Armstrong 6-24), Steventon 186-4 (M Sortur 60, G Willett 53no, P Armstrong 34).

Deddington 147-9 (G Welch 42no, M Perera 3-22), Shrivenham 151-6 (M Perera 51, R Deacon 36no, M Verma 3-57).

Sunningwell 77 (J Glazier 5-18, R Knight 4-18), Hook Norton 78-0 (D White 47no).

Division 5

Kidlington 2nd 181 (A Oliver 104, J Boyce 30, M Martin 6-27, P Baring 3-40), E&W Hendred 2nd 183-5 (I Clewley 63, M Martin 48no).

Freeland 225 (J Buckingham 44, M Buckingham 36, S Walker 30, R Parker 3-40, L Walker 3-40), Swinbrook 101 (C Dadge 31, A Warren 3-34).

Wolvercote 2nd 339-8 (N Pinhol 70no, D Jones 69, C Potter 65, T Manzoor 58, D Robson 3-89), Kennington 125 (D Robson 63, S Payne 4-12, N Sadler 4-46).

Yarnton & Cowley 2nd 229-3 (W Rehman 97no, D Malhotra 51), Tetsworth 2nd 123 (R Isaac 65, S Mohammed 4-31, A Khan 3-26, Z Ahmadzai 3-32).

Division 6

Dorchester 2nd 115 (C Little 4-32, J Chown 3-38), Chalgrove 57 (B Little 57, D Rippington 3-9, W Anastasiadis 3-15).

Chesterton 47 (M Horne 3-2, C Horne 3-35), Witney Swifts 49-6 (J Appleton 5-14).

Middleton Cheney 2nd 214 (A Cross 79, A Cox 34, G Crook 30, Y Ashraf 3-33, K Gupta 3-72, B White 4-15).

Risinghurst 2nd 110 (R Nai 42, S Steer 3-19, M Wiskin 3-48), Wootton & BH 2nd 107 (I Khademi 4-23, R Kumar 3-21).

Division 7 North

Deddington 2nd 52 (W Ingham 3-15), Hook Norton 2nd 58-0.

Oxenford 3rd 194-6 (S Thwaite 85no, A Vaughan 3-30), Stanton Harcourt 2nd 134 (A Vaughan 47, J Souch 35, B Hakeem 4-15).

Stonesfield 2nd 221-5 (A Liddell 100, J Newman 48no), Charlbury 3rd 124 (M Flory 44, D Skidmore 3-42).

Westcott 2nd 194-5 (J Bateman 65no, M Gorringe 30), Kidlington 3rd 43 (J Bateman 4-9, S Hussain 3-8).

Division 7 South

Kennington 2nd 81 (N Cotterell 3-8, D Patel 3-33), Marcham 2nd 82-5.

Harwell Int 142 (M Hills 30no, L Kempaiah 4-31, J Bennett 3-28), Steventon 2nd 144-9 (D Webb 67no, S Boag 4-17, L Bainbrigge 3-29).

Watlington 2nd 168-9 (M Taylor 46, S Cornish 3-29, A Liddiard 3-41), Faringdon 2nd 164-7 (P Batchelor 52, A Johnson 41no, M Taylor 3-31).

Comments are closed.