North Bucks & District Football League: results & tables

The latest from the North Bucks & District Football League.

NorthBucksleaguelogo

The latest tables

Results: Saturday 2nd March 2013
Interdivisional Trophy – 1st Round HT
Bow Brickhill 0 Vs Denbigh Hall Sports & Social 0 (0-0)
0-0 After Extra Time; Bow Brickhill Won 3-0 on Penalties;

Premier Division Trophy – 2nd Round
City Colts 11 Vs Southcott R.A 2 (4-1)
Dykes (3); Dean (2); Cole; Old; Janes; Fraser; Crook; O.G;

Premier Division HT
Brackley Sports 6 Vs Grendon Rangers 1 (6-0)
A. Williams (2); D. Cox; M. Mounsdon; E. Carpenter; A Prescott;
Great Horwood 2 Vs Thornborough Atletic 1 (0-0)
A. Dixon (2); T. Kelsaw;
MK Titans 2 Vs Silverstone 1 (1-1)
D. Buckley (Pen); O.G;
Stewkley 0 Vs Potterspury 0 (0-0)
Yardley Gobion 2 Vs Loughton Manor 2 (2-2)
Donaghugh; Owen;

Intermediate Division Trophy – 1st Round HT
Grendon Ranger Res. 0 Vs Brackley Sports Res. 2 (0-2)

Intermediate Division HT
AFC Santander 0 Vs Buckingham Town Res. 2 (0-1)
S. King; L. Dawson;
Hanslope 3 Vs Potterspury Res. 1 (1-1)
L. Bryce; C.Bryce; S. Butler;
Syresham 5 Vs Wolverton Town Res. 1 –
R. Ford; A. Ford; D. Ingram; M. Lewis; G. Brock (Pen.)
Wicken Sports 6 Vs Deanshanger Athletic 1 (4-1)
L. Diggins (2); L. Oakes (2); S. Gentle (2);
Woburn Sands Wanderers 2 Vs City Colts Res. 2 (0-0)
Young; Holt;

Division One HT
Charlton & District 2 Vs Bow Brickhill Res. 3 (0-2)
A. Kennedy; R. Knight;
* Deanshanger Athletic Res. 1 Vs Cage Athletic 3 (1-2)
P. Sinfield
Great Linford Res. 2 Vs Southcott Village R.A Res. 2 (1-1)
L. Rimmer; B. Tanner;
Olney 0 Vs Stoke Hammond 7 (0-4)
* Padbury Village 2 Vs Wicken Sports Res. 2 (1-1)
D. Chappell (2);
University of Buckingham 4 Vs Syresham Res. 1 (1-0)
W. McPhee (2); T. Martinez (2);
Woughton 1 Vs Marsh Gibbon Res. 3 (1-2)
L. Bay;

Division Two HT
Marsh Gibbon Res. 3 Vs Padbury Village Res. 1 (0-0)
M. Welldrake; J. Walsh; R. Cavill;
MK Wanderers ‘A’ 3 Vs St Georges 2 (0-0)
J. Holt; M. Rodger (2);
Scot Youth 4 Vs Steeple Claydon 0 (1-0)
Silverstone Res. 0 Vs Comet M.K. 5 (0-4)
Stantonbury Social Elite 3 Vs Great Horwood Res. 1 –
A. Lands; S. Corse; O.G
Twyford United 3 Vs Yardley Gobn Res. 0 (1-0)
P. Evans (2); A. Brown;
Westbury 2 Vs Wing Village 3 (2-0)
J. O’Connell; C. Gray; L. Aheane; J. Carmichael; T. Stead;

Marsworth Reserve Cup
Long Marston 0 Vs Stewkley Res. 2 (0-1)
R. Double; R. Nye;

Sunday 3rd March 2013
Oving Villages Cup HT
Long Crendon 0 Vs Grendon Rangers 1 (0-0)
Brookes;

Comments are closed.